Centrum pěstounských rodin o.s.

Hotline: +420 604 368 072

Čtvrtek 25.07.2024,  svátek má: Jakub
Centrum pěstounských rodin o.s.
Centrum pěstounských rodin o.s.
Připravujeme další akce pro pěstounské rodiny

Po zimě vždy přichází jaro, snad to letošní bude slunečné a umožní nám dělat věci, které v uplynulém období nebyly možné.

Tisk

zpět na předchozí stánku

Některé věci jako by se zastavily, život s dětmi musí ale stále běžet dál. Snažíme se podporovat námi doprovázené náhradní rodiny.
Ve více než dvaceti rodinách, které doprovázíme stále pokračuje on-line doučování dětí. Ze státních hmotných rezerv jsou do pěstounských rodin distribuovány ochranné pomůcky - respirátory a roušky. Je to drobná pomoc, kterou rodinám můžeme poskytnout.
Aktivity, které dříve probíhaly prezenčně jsou nyní realizovány on-line, nebo jinou alternativní formou. Nově jsme rodinám nabídli korespondenční kurz "Pět jazyků lásky". Některé rodiny využívají sledování filmů a následné besedy, čtení knih a diskuse s klíčovými pracovnicemi na dané téma. Každému vyhovuje jiná forma vzdělávání. 
Mnoho rodin využívá psychologickou a terapeutickou podporu. Často se věci komplikují vlivem nemocí či karantén na straně pěstounů i odborníků. 
Již od procince probíhají jednou měsíčně on-line setkávání mladých v programu Amaro Drom. Mohou tak i v této době být spolu.

Před rokem jstem začala škrtat, prezenční aktivity. Mysleli jsme si, že vše nějak přejde. Na podzim jsme opět vše naplánovali a zase jsem škrtala a převáděla do on-line podob. Nyní už jsme opatrnější. 

Ale nevzdali jsme to. Některé akce mohou proběhnout on-line. V této podobě mohou probíhat některé vzdělávací semináře, on-line proběhne také dubnové setkání pro náhradní rodiny, které vychovávají děti s romskými kořeny. Individuální konzultace mohou za použití ochranných pomůcek probíhat. Aby bylo setkávání snažší, nechali jsme na zahradě u Centra pěstounských rodin vybudovat altán. Setkání ve venkovním prostoru považujeme za bezpečnější. 

Na začátek léta již plánujeme vzdělávací pobyty. Rádi bychom stejně jako vloni zrealizovali respitní víkendy, aby si pěstouni mohli trochu odpočinout. Chtěla bych mít křišťálovou kouli, abych věděla, že se akce budou moci uskutečnit. Věříme, že se to podaří.

Vlasta Neckařová - ředitelka Centra pěstounských rodin

Napište nám

Rádi Vám odpovíme na jakékoliv dotazy týkající se pěstounské péče.

Jméno: *
E-mail: *
Vzkaz: *
* Před odesláním vzkazu je nutné vyplnit všechny uvedené položky.

S přijatými údaji uživatelů webové stránky je nakládáno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb., v platném znění a zákona 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.