Centrum pěstounských rodin o.s.

Hotline: +420 604 368 072

Neděle 25.07.2021,  svátek má: Jakub
Centrum pěstounských rodin o.s.
Centrum pěstounských rodin o.s.
Prezenční semináře jsme museli zrušit, připravujeme on-line semináře.

Kráčíme dál po nelehké cestě doprovázení náhradních rodičů

Tisk

zpět na předchozí stánku

Doprovázení pěstounů je práce veselá i smutná, mnohdy náročná a vždy plná emocí a lidských příběhů. Málo z toho jsme tušili, když jsme organizaci zakládali. A již za pár dní oslaví naše organizace osmé narozeniny.
Doprovázení pěstounů je práce veselá i smutná, mnohdy náročná a vždy plná emocí a lidských příběhů. Málo z toho jsme tušili, když jsme organizaci zakládali. A již za pár dní oslaví naše organizace osmé narozeniny.
 
Doprovázení pěstounů je práce veselá i smutná, mnohdy náročná a vždy plná emocí a lidských příběhů. Málo z toho jsme tušili, když jsme organizaci zakládali. A již za pár dní oslaví naše organizace osmé narozeniny. Organizace vznikla proto, abychom rozšířili služby pro náhradní rodiny v Královéhradeckém kraji, abychom se mohli jako pěstouni více scházet, jezdit společně na výlety. To vše se nám podařilo již v prvním roce fungování organizace.
V roce 2013 jsme začali uzavírat Dohody o výkonu pěstounské péče. Z malé organizace se stala organizace větší. Nyní doprovázíme více než 80 pěstounských rodin a dalších více než 40 rodiny se v letošním roce zúčastnilo některé z našich akcí.

Letos jsme připravili velké množství vzdělávacích seminářů i vzdělávacích pobytů. Již pravidelně připravujeme pobyty pro pěstounky ženy, i pro pěstouny muže. V létě jsme zorganizovali 5 vzdělávacích pobytů pro celé pěstounské rodiny. Spolupracujeme s celou řadou zkušených odborníků, kteří se objevují jako lektoři na vzdělávacích seminářích, nebo jako psychologové a terapeuti při podpoře náhradních rodin. Několikrát do roka připravujeme respitní víkendy pro děti. V letošním roce organizujeme přípravy žadatelů o pěstounskou péči a osvojení v Královéhradeckém kraji.
Nezapomněli jsme ani na naši původní činnost, to je podpora aktivního trávení volného času pěstounských rodin. Každý rok organizujeme Dětský den a výlety pro pěstounské rodiny.
Před dvěma lety jsme rozšířili naši činnost o aktivity pro veřejnost – otevřeli jsme dětské skupiny.

Při naší práci jsme udělali spoustu chyb. Doufám, že jsme se z nich dokázali poučit.

Vždy jsme měli štěstí na zodpovědné zaměstnance a spolupracovníky, kteří dokáží svou práci dělat nejen odborně správně, ale také citlivě.
Co si tedy přát do dalšího roku fungování Centra pěstounských rodin? Abychom byli i nadále respektující a dokázali se domluvit, abychom si dokázali naslouchat a vzájemně se respektovat.

Vlasta Neckařová
Ředitelka organizace, předsedkyně spolku

Napište nám

Rádi Vám odpovíme na jakékoliv dotazy týkající se pěstounské péče.

Jméno: *
E-mail: *
Vzkaz: *
* Před odesláním vzkazu je nutné vyplnit všechny uvedené položky.

S přijatými údaji uživatelů webové stránky je nakládáno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb., v platném znění a zákona 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.