Centrum pěstounských rodin o.s.

Hotline: +420 604 368 072

Pondělí 01.06.2020,  svátek má: Jarmil
Centrum pěstounských rodin o.s.
Centrum pěstounských rodin o.s.
Do 25. května rušíme všechny skupinové aktivity pro pěstounské rodiny

Kráčíme dál po nelehké cestě doprovázení náhradních rodičů

Tisk

zpět na předchozí stánku

Doprovázení pěstounů je práce veselá i smutná, mnohdy náročná a vždy plná emocí a lidských příběhů. Málo z toho jsme tušili, když jsme organizaci zakládali. A již za pár dní oslaví naše organizace osmé narozeniny.
Doprovázení pěstounů je práce veselá i smutná, mnohdy náročná a vždy plná emocí a lidských příběhů. Málo z toho jsme tušili, když jsme organizaci zakládali. A již za pár dní oslaví naše organizace osmé narozeniny.
 
Doprovázení pěstounů je práce veselá i smutná, mnohdy náročná a vždy plná emocí a lidských příběhů. Málo z toho jsme tušili, když jsme organizaci zakládali. A již za pár dní oslaví naše organizace osmé narozeniny. Organizace vznikla proto, abychom rozšířili služby pro náhradní rodiny v Královéhradeckém kraji, abychom se mohli jako pěstouni více scházet, jezdit společně na výlety. To vše se nám podařilo již v prvním roce fungování organizace.
V roce 2013 jsme začali uzavírat Dohody o výkonu pěstounské péče. Z malé organizace se stala organizace větší. Nyní doprovázíme více než 80 pěstounských rodin a dalších více než 40 rodiny se v letošním roce zúčastnilo některé z našich akcí.

Letos jsme připravili velké množství vzdělávacích seminářů i vzdělávacích pobytů. Již pravidelně připravujeme pobyty pro pěstounky ženy, i pro pěstouny muže. V létě jsme zorganizovali 5 vzdělávacích pobytů pro celé pěstounské rodiny. Spolupracujeme s celou řadou zkušených odborníků, kteří se objevují jako lektoři na vzdělávacích seminářích, nebo jako psychologové a terapeuti při podpoře náhradních rodin. Několikrát do roka připravujeme respitní víkendy pro děti. V letošním roce organizujeme přípravy žadatelů o pěstounskou péči a osvojení v Královéhradeckém kraji.
Nezapomněli jsme ani na naši původní činnost, to je podpora aktivního trávení volného času pěstounských rodin. Každý rok organizujeme Dětský den a výlety pro pěstounské rodiny.
Před dvěma lety jsme rozšířili naši činnost o aktivity pro veřejnost – otevřeli jsme dětské skupiny.

Při naší práci jsme udělali spoustu chyb. Doufám, že jsme se z nich dokázali poučit.

Vždy jsme měli štěstí na zodpovědné zaměstnance a spolupracovníky, kteří dokáží svou práci dělat nejen odborně správně, ale také citlivě.
Co si tedy přát do dalšího roku fungování Centra pěstounských rodin? Abychom byli i nadále respektující a dokázali se domluvit, abychom si dokázali naslouchat a vzájemně se respektovat.

Vlasta Neckařová
Ředitelka organizace, předsedkyně spolku

Napište nám

Rádi Vám odpovíme na jakékoliv dotazy týkající se pěstounské péče.

Jméno: *
E-mail: *
Vzkaz: *
* Před odesláním vzkazu je nutné vyplnit všechny uvedené položky.

S přijatými údaji uživatelů webové stránky je nakládáno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb., v platném znění a zákona 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.