Centrum pěstounských rodin o.s.

Hotline: +420 604 368 072

Neděle 29.01.2023,  svátek má: Zdislava
Centrum pěstounských rodin o.s.
Centrum pěstounských rodin o.s.
Připravujeme další akce pro pěstounské rodiny

Materiální pomoc, doučování i doprovázení a terapie, taková je naše podpora pěstounských rodin v této složité době

Tisk

zpět na předchozí stánku

I v této nelehké době stále přicházejí děti do pěstounských rodin a my se je snažíme podporovat. Toto období je pro pěstounské rodiny nesmírně zátěžové. V rodinách často vyrůstá více dětí. Některé chodí do školy, jiné jsou doma na distanční výuce. Zájmové kroužky pro děti nefungují.
Stále pokračuje provoz Skladu pro pěstounské rodiny, který je díky dárcům velmi dobře zásobený. Za necelého půl roku se nám z ničeho podařilo vybudovat funkční materiální podporu pro pěstounské rodiny nejen z Královéhradeckého kraje.
Hledáme, jak pěstounským rodinám co nejvíce ulevit. V 25 rodinách, které doprovázíme nyní probíhá Doučování, které v rámci své praxe zajišťují studentky Střední pedagogické školy v Hradci Králové.
Stále připravujeme pro náhradní rodiče on-line vzdělávací semináře. Pro dospívající a mladé dospělé zapojené do projektu Amaro Drom probíhají on-line setkávání s mentorem a zajímavými hosty.
Tato doba zcela proměnila formu naší práce. Nevíme, co můžeme plánovat a v jakém rozsahu. Věříme, že v létě budou moci již proběhnout víkendové i letní pobyty. Těšíme se na ně, těšíme se na běžné potkávání. Na zahradě u Centra pěstounských rodin dostavujeme altán, abychom měli prostor pro sezení a práci venku. Klíčové pracovnice stále navštěvují pěstounské rodiny, terapie a další odborná práce s rodinami pokračuje. Jsme si ale vědomi toho, že většina práce s dětmi je stále na pěstounech.
V minulém týdnu začala být v poslanecké sněmovně projednávána Novela zákona o SPOD. Věříme, že budou navýšeny odměny pěstounů i státní příspěvek na výkon pěstounské péče. 
Podporujeme náhradní rodiny, jsme tedy součástí systému, který se stará o děti, které neměly do života nejlehčí start. Vnímáme obrovskou náročnost práce pěstounů v této složitě době. Velmi jim děkujeme za obětavou péči, starost, domácí výuku. Chceme věřit, že již brzy se budeme moci vrátit k běžnému fungování.

Napište nám

Rádi Vám odpovíme na jakékoliv dotazy týkající se pěstounské péče.

Jméno: *
E-mail: *
Vzkaz: *
* Před odesláním vzkazu je nutné vyplnit všechny uvedené položky.

S přijatými údaji uživatelů webové stránky je nakládáno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb., v platném znění a zákona 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.