Centrum pěstounských rodin o.s.

Hotline: +420 604 368 072

Neděle 25.07.2021,  svátek má: Jakub
Centrum pěstounských rodin o.s.
Centrum pěstounských rodin o.s.
Prezenční semináře jsme museli zrušit, připravujeme on-line semináře.

Aktuality

1. webpage

Špindl bude!

Přidáno dne: 31.05.2021

I v letošním roce se nám podaří pro naše klienty zrealizovat tradiční Vzdělávací pobyt pro pěstounské rodiny ve Špindlerově Mlýně v Hotelu Aquapark. Tentokrát se uskuteční v termínu 11. - 13. 6. 2021. Pěstouni se budou vzdělávat ve čtyřech skupinách, pro děti bude připravený po celou dobu program. Těšíme se na osobní setkání se všemi účastníky.

celý článek

2. webpage

Po zimě vždy přichází jaro, snad to letošní bude slunečné a umožní nám dělat věci, které v uplynulém období nebyly možné.

Přidáno dne: 11.03.2021

Některé věci jako by se zastavily, život s dětmi musí ale stále běžet dál. Snažíme se podporovat námi doprovázené náhradní rodiny.

celý článek

3. webpage

Materiální pomoc, doučování i doprovázení a terapie, taková je naše podpora pěstounských rodin v této složité době

Přidáno dne: 01.02.2021

I v této nelehké době stále přicházejí děti do pěstounských rodin a my se je snažíme podporovat. Toto období je pro pěstounské rodiny nesmírně zátěžové. V rodinách často vyrůstá více dětí. Některé chodí do školy, jiné jsou doma na distanční výuce. Zájmové kroužky pro děti nefungují.

celý článek

4. webpage

Ohlédnutí za rokem 2020

Přidáno dne: 28.12.2020

Rok 2020 je již téměř za námi. Jaký byl? Jedním slovem mohu napsat, že „divný.“ Nic nebylo tak, jak bývalo v předchozích letech. V zimních měsících ještě mohly proběhnout vzdělávací semináře a jeden vzdělávací pobyt pro pěstouny na přechodnou dobu. Na jaře jsme všechny prezenční aktivity pro naše klienty museli z důvodu vládních nařízení rušit. Pouze terapie a individuální konzultace s rodinami probíhaly, telefonicky, on-line, později venku. Nemohly se uskutečnit naše již tradiční akce, jako je Dětský den, výlet pro rodiny.

celý článek

5. webpage

Vzdělávací semináře převádíme do on-line podob

Přidáno dne: 15.10.2020

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci převádíme vzdělávací semináře do on-line podob. Semináře se budou postupně objevovat v kalendáři akcí. Budeme se snažit reagovat na aktuální vývoj, domlouvat se s lektory a klienty.

celý článek

6. webpage

Projekt Amaro Drom má nové webové stránky

Přidáno dne: 17.09.2020

Od dubna 2020 je finančně podpořen z Fondů EHP a Norska projekt Amaro Drom. Projekt, který podporuje náhradní rodiny, které přijaly dítě s romskými kořeny. V rámci projektu jsou realizovány pobyty a jednodenní akce pro celé rodiny a aktivity pro dospívající a mladé dospělé, kteří vyrůstají v NRP.

celý článek

7. webpage

Týden pěstounství v Královéhradeckém kraji

Přidáno dne: 14.09.2020

V příštím týdnu se skuteční v našem kraji Týden pěstounství. Pro koho je určený, proč se vlastně koná? Z mého pohledu je odpověď dvojí. Akce je osvětou směrem k veřejnosti, předání informace, máme tu pěstouny, máme tu děti o které se starají. A dále je akce poděkování samotným pěstounům, díky, že se staráte o děti, které se vám nenarodily.

celý článek

8. webpage

Již za pár dní začne nový školní rok a s ním i řada akcí Centra

Přidáno dne: 27.08.2020

Prázdniny jsou za námi. V letošním roce byly jiné. Z bezpečnostních důvodů jsme nemohli realizovat vzdělávací pobyty pro pěstounské rodiny v zahraničí. V srpnu si ale rodiny mohly užít zážitkové pobyty Amaro Drom. V závěru léta ještě organizujeme vzdělávací pobyt pro pěstouny muže.

celý článek

9. webpage

Letní pobyty, příprava podzimních akcí a otevření skladu oblečení, hraček, školních a sportovních potřeb pro děti vyrůstající v pěstounských rodinách

Přidáno dne: 06.08.2020

Mnoho jsme v letošním prapodivném roce museli změnit, mnoho jsme toho museli zrušit, hodně věcí se posunulo.

celý článek

10. webpage

Prší, prší.... Takový byl vzdělávací pobyt pro pěstounské rodiny ve Špindlerově Mlýně

Přidáno dne: 21.06.2020

19. - 21. 6. 2020 jsme již po čtvrté realizovali vzdělávací pobyt pro pěstounské rodiny ve Špindlerově Mlýně v Hotelu Aquapark. 57 náhradních rodičů se školilo ve čtyřech vzdělávacích skupinách. Děti měly doprovodný program.

celý článek

11. webpage

Na léto připravujeme vzdělávací pobyty pro náhradní rodiny

Přidáno dne: 13.06.2020

V červnu se uskuteční již tradiční vzdělávací pobyt ve Špindlerově Mlýně, v srpnu proběhnou dva pobyty v Janských Lázních.

celý článek

12. webpage

Vzdělávací pobyty a semináře pro pěstounské rodiny

Přidáno dne: 17.02.2020

Na jaro a léto připravujeme velmi pestrou nabídku vzdělávacích pobytů a vzdělávacích seminářů pro pěstounské rodiny. Některé pobyty jsou určené pro celé rodiny, jiné pro pěstounky ženy, či pěstouny muže.

celý článek

13. webpage

Vánoce jsou za dveřmi

Přidáno dne: 12.12.2019

Předvánočním setkáním pro pěstounky a návštěvou některých rodin v Rodinném zábavním parku Tongo, zakončíme akce pro tento kalendářní rok. Přejeme Vám klidné Vánoční svátky a pohodový rok 2020

celý článek

14. webpage

Kráčíme dál po nelehké cestě doprovázení náhradních rodičů

Přidáno dne: 18.11.2019

Doprovázení pěstounů je práce veselá i smutná, mnohdy náročná a vždy plná emocí a lidských příběhů. Málo z toho jsme tušili, když jsme organizaci zakládali. A již za pár dní oslaví naše organizace osmé narozeniny.

celý článek

15. webpage

Co je u nás nového?

Přidáno dne: 31.08.2019

Jaro je téměř za námi, začaly teplé letní dny. V Centru pěstounských rodin pilně pracujeme a snažíme se připravovat mnoho akcí pro pěstounské rodiny a žadatele o NRP.

celý článek

16. webpage

Na jaro a léto připravujeme zajímavé akce

Přidáno dne: 21.03.2019

Mnoho pěkných akcí čeká pěstounské rodiny, které doprovází Centrum pěstounských rodin z. s. na jaře a v létě tohoto roku.

celý článek

17. webpage

Centrum se přestěhovalo

Přidáno dne: 08.11.2017

Centrum pěstounských rodin se na přelomu měsíce října a listopadu přestěhovalo do nových prostor v ulici U Náhona 329/18 v Hradci Králové.

celý článek

18. webpage

Zápis k předškolnímu vzdělávání pro děti od jednoho roku

Přidáno dne: 06.10.2017

Dne 6. 10. se konal Den otevřených dveří v budově nových dětských skupin Chrpa a Slunečnice, ve kterých bude probíhat předškolní vzdělávání pro děti od jednoho roku. Blíží se zápis. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

celý článek

19. webpage

Další benefiční koncert našeho patrona Pavla Šporcla

Přidáno dne: 26.05.2017

Další benefiční koncert Pavla Šporcla, který je patronem našeho Centra pěstounských rodin, se uskutečnil 26. května 2017 v královéhradeckém Adalbertinu.

celý článek

20. webpage

Zveme vás na Netradiční dětský den pro pěstounské rodiny

Přidáno dne: 14.05.2017

Pro pěstounské rodiny jsme připravili 6. ročník Netradičního dětského dne, termín konání: neděle 21. 5. 2017. Místo konání: Myslivecká hájenka – Lípa, Všestary.

celý článek

Strana 1 z 4

Počet zobrazení 

Napište nám

Rádi Vám odpovíme na jakékoliv dotazy týkající se pěstounské péče.

Jméno: *
E-mail: *
Vzkaz: *
* Před odesláním vzkazu je nutné vyplnit všechny uvedené položky.

S přijatými údaji uživatelů webové stránky je nakládáno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb., v platném znění a zákona 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.